Lerarentekort is nu (nog steeds).nl

Statistieken van het PO

Geavanceerde statistieken en filters

De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 00:07:33!

Ze tonen enkel gegevens van de laatste 3 maanden
Toon gegevens van ... in voor

0) Aantal registraties, per week, per reden.


Deze data wordt bijgehouden vanaf 1 september 2020

Kleurschaal is per rij (links-rechts), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Weeknummer
Corona: leerkracht wordt getest
Corona: leerkracht wacht op uitslag
Corona: leerkracht zit thuis met klachten
Corona: leerkracht thuis vanwege huisgenoot
Ziekte of overspannen
Professionalisering leerkracht
Zwangerschapsverlof
Openstaande vacature voor 2021/2022
Overig / Anders
Totaal
2021-25---------0
2021-26---------0
2021-27---------0
2021-28---------0
2021-29---------0
2021-30---------0
2021-31---------0
2021-32---------0
2021-33---------0
2021-34---------0
2021-35---------0
2021-36---------0
2021-37---------0
Totalen000000000 0

1) Aantal registraties, per week, per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Niet.
Totaal
2021-2519110-12-6624712--169
2021-2636154-14-11685715-18238
2021-277-----8445112--122
2021-282---5-683012--63
2021-29----5---10---15
2021-30--------10---10
2021-31-----------88
2021-32-----------88
2021-33252728-7-1121897014-224903
2021-34252728-7-1121957014-211896
2021-35252728-7-1121907017-220903
2021-36252728-7-1121907014-226906
2021-37252728-7-1121907014-226906
Totalen1.3245115407105911.13655512401.141 5.147

2) Aantal leerlingen, per week per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Niet.
Totaal
2021-2540324105-180-7863882996--2353
2021-2676623547-210-2096481036196-3793726
2021-27157-----12739691896--1694
2021-2852---115-789251096--943
2021-29----115---270---385
2021-30--------270---270
2021-31-----------240240
2021-32-----------240240
2021-335831105378-154-249220931862308-457617799
2021-345831105378-154-249221651862308-414617441
2021-355831105378-154-249221131862408-431417657
2021-365831105378-154-249221131862308-442617669
2021-375831105378-154-249221131862308-442617669
Totalen30.5337842.04201.390012.95212.37113.1432.124022.747 98.086

3) Aantal leerlingen, per groep per oplossing*

Kleurschaal is per rij (links-rechts), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Niet.
Totaal
0---------20--20
12166-363-232-1680859134790-22969033
2213325293-158-1680370188390-29979629
32096-----28187-770-24035484
44795-----47722910770-356010804
54709901260---14744089410--212714159
6453559160---19313922038128-538014317
742915466-1000--1690560128-10508839
8580824----281016975995128-244418906
Overig------50401365---4906895
Totalen30.5337842.04201.390012.95212.37113.1432.124022.747 98.086

4) Aantal leerlingen, per oplossing per groep

Dezelfde tabel als hierboven, maar kleurschaal is per kolom (boven-onder)!
Gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Niet.
Totaal
0---------20--20
12166-363-232-1680859134790-22969033
2213325293-158-1680370188390-29979629
32096-----28187-770-24035484
44795-----47722910770-356010804
54709901260---14744089410--212714159
6453559160---19313922038128-538014317
742915466-1000--1690560128-10508839
8580824----281016975995128-244418906
Overig------50401365---4906895
Totalen30.5337842.04201.390012.95212.37113.1432.124022.747 98.086

5) Aantal leerlingen, per dag per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Niet.
Totaal
Maandag4689310291-366-219821133018416-362317024
Dinsdag454975338-156-185417082887316-355715440
Woensdag426375291-336-178016451576416-351513897
Donderdag424199291-156-178019191552316-341613770
Vrijdag446175291-156-178019961450220-305613485
Totalen22.2036341.50201.17009.3929.38110.4831.684017.167 73.616

6) Aantal leerlingen, per provincie per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Provincie
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Niet.
Totaal
Zuid-Holland5172351260---12460175810271540-430823105
Noord-Holland146-630---2310135751--238114066
Limburg------------0
Gelderland10424------3570384-682510907
Noord-Brabant106---590-801181645--26955234
Utrecht395525126---3658025200-37035419
Overijssel23-----------23
Friesland27628-----24-----27652
Groningen1592---770--402450---4852
Drenthe--26-----40---66
Zeeland--------1365---1365
Flevoland22---30--2402270--28355397
Totalen30.5337842.04201.390012.95212.37113.1432.124022.747 98.086

7) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per denominatie

Kleurschaal is per kolom (boven-onder), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Denominatie
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 0 3520 scholen 0,0%
Openbaar 28 2817 scholen 1,0%
Rooms-Katholiek 33 2340 scholen 1,4%
Protestants-Christelijk 21 2047 scholen 1,0%
Algemeen bijzonder 9 439 scholen 2,1%
Reformatorisch 0 176 scholen 0,0%
Gereformeerd vrijgemaakt 1 123 scholen 0,8%
Antroposofisch 0 86 scholen 0,0%
Islamitisch 1 76 scholen 1,3%
Samenwerking PC, RK 0 69 scholen 0,0%
Overige 1 38 scholen 2,6%
Interconfessioneel 1 15 scholen 6,7%
Evangelisch 0 11 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 7 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., PC 0 6 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., RK 0 3 scholen 0,0%
Joods 0 2 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 2 scholen 0,0%
Evangelische Broedergemeente 0 2 scholen 0,0%
Humanistisch 0 1 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK, Alg. Bijz 0 1 scholen 0,0%
TOTAAL 95 11781 1%

8) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per onderwijsconcept

Kleurschaal is per kolom (boven-onder), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Concept
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 88 11030 scholen 0,8%
Dalton 4 340 scholen 1,2%
Jenaplan 4 168 scholen 2,4%
Montessori 1 163 scholen 0,6%
Vrijeschool 0 80 scholen 0,0%
TOTAAL 97 11781 1%

9) Aantal registraties, per publicatie-mogelijkheid

gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Openbaar 12207 keer
Enkel bestuur 2051 keer
Anoniem 30027 keer

10) Aantal meldingen per rol

Kleurschaal is per kolom (boven-onder), gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Rol Aantal registraties
leerkracht 73 54,07%
directie 46 34,07%
overig 10 7,41%
ouder 3 2,22%
bestuurder 3 2,22%
Totaal 135 100%

11) Aantal registraties, per provincie als percentage

Kleurschaal is per kolom, gegevens van afgelopen 3 maanden in Nederland voor groep alle groepen

Provincie
Aantal scholen in deze provincie
Aantal scholen met gemeld tekort
Percentage met tekort
 
Zuid-Holland 1.717 27 2 %
Noord-Holland 1.304 15 1 %
Gelderland 1.049 9 1 %
Noord-Brabant 981 12 1 %
Antwerpen 896 0 0 %
Limburg 894 1 0 %
Oost-Vlaanderen 732 0 0 %
Utrecht 669 13 2 %
Overijssel 664 1 0 %
West-Vlaanderen 637 0 0 %
Brabant 490 0 0 %
Friesland 433 3 1 %
Groningen 328 5 2 %
Drenthe 301 2 1 %
Zeeland 232 1 0 %
Flevoland 213 5 2 %
Brussel 119 0 0 %
58 0 0 %
Oost-Vlaander 37 0 0 %
Vlaams-Braban 16 0 0 %
Antwerp 5 0 0 %
AntwerpLimbur 3 0 0 %
Xhariep Distr 1 0 0 %
PROVINCIE 1 0 0 %
Hainaut 1 0 0 %
Totalen 11.781 scholen 94 scholen met tekort 1 % met tekort