Lerarentekort is nu.nl

Statistieken van het PO

Geavanceerde statistieken en filters

De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 23:00:04!

Ze tonen enkel gegevens van de laatste 3 maanden

1) Aantal registraties, per week, per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2020-95912179-3455--159
2020-1096775322421533306779-1099
2020-11153453112401-713862102861
2020-12391779394--120566-648
2020-1339579390--120566-632
2020-14-5134390--111--424
2020-15-5132390---11--421
2020-16-5132390---11--421
2020-17-5132390---11--421
2020-18-510-390---5--410
2020-19-510-390---5--410
2020-20-5102390--111--419
2020-21-5102390---12--419
2020-22-32-234---5--244
Totalen332196204675.039543731338312 6.988

2) Aantal leerlingen, per week per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2020-910117818327950-7856775--2159
2020-1014451365927528520310274738071128128-15380
2020-1122847716003074903-12618459101505411950
2020-125072411002584736--157275954-8227
2020-135071451002584680--157275954-8075
2020-14-1451901104680--17204--5346
2020-15-145190544680---204--5273
2020-16-145190544680---204--5273
2020-17-145190544680---204--5273
2020-18-145118-4680---72--5015
2020-19-145118-4680---72--5015
2020-20-145118544680--13204--5214
2020-21-145118544680---225--5222
2020-22-8730-2808---113--3038
Totalen4.8443.9473.1721.75860.7201029519.3935.13338654 90.460

3) Aantal leerlingen, per groep per oplossing*

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0-729-----96--177
144247245044300521280347358--32257
221625650727300241228381337--31788
321762091384298207-2277592055--14992
431512736912874-1761637155541532
5154210124--4813229631210-1205
6222210602583--67138146084-3366
7512178151333253012421960623-2201
880730520564538-3223211914-2487
Overig-26371----58---455
Totalen4.8443.9473.1721.75860.7201029519.3935.13338654 90.460

4) Aantal leerlingen, per oplossing per groep

Dezelfde tabel als hierboven, maar kleurschaal is per kolom (boven-onder)!

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0-729-----96--177
144247245044300521280347358--32257
221625650727300241228381337--31788
321762091384298207-2277592055--14992
431512736912874-1761637155541532
5154210124--4813229631210-1205
6222210602583--67138146084-3366
7512178151333253012421960623-2201
880730520564538-3223211914-2487
Overig-26371----58---455
Totalen4.8443.9473.1721.75860.7201029519.3935.13338654 90.460

5) Aantal leerlingen, per dag per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Maandag55691445518912263241712449551402717639
Dinsdag44084148726912407-24625711041242717516
Woensdag25818616772621235348218652781150-18583
Donderdag4585666894591134530108779315472-17660
Vrijdag80976586457912352-2082942543--19062
Totalen4.8443.9473.1721.75860.7201029519.3935.13338654 90.460

6) Aantal leerlingen, per provincie per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Provincie
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Zuid-Holland53422597694592662410517491890855416987
Noord-Holland627573932294670485261128181287-9001
Gelderland45116--10839--1392409--13107
Noord-Brabant876578546281096730114158156514-15299
Overijssel3359177277709--991282--9512
Utrecht187761536161776-3123152--3122
Limburg3032121274-101-6011263--2125
Friesland1801856693072--403598--4396
Groningen5508236-7680-95993285--9721
Drenthe513---3104--479159--4255
Zeeland56--44--20116---236
Flevoland2323022-1536--218649--2687
Totalen4.8443.9353.1721.75860.7201029519.3935.13338654 90.448

7) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per denominatie

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Denominatie
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

Openbaar 38 2819 scholen 1,3%
Rooms-Katholiek 41 2340 scholen 1,8%
Protestants-Christelijk 23 2047 scholen 1,1%
Algemeen bijzonder 9 439 scholen 2,1%
Reformatorisch 0 176 scholen 0,0%
Gereformeerd vrijgemaakt 0 123 scholen 0,0%
Antroposofisch 2 86 scholen 2,3%
Islamitisch 0 76 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK 1 69 scholen 1,4%
Overige 0 38 scholen 0,0%
- 2 23 scholen 8,7%
Interconfessioneel 2 15 scholen 13,3%
Evangelisch 1 11 scholen 9,1%
Hindoeïstisch 0 7 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., PC 0 6 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., RK 0 3 scholen 0,0%
Joods 0 2 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 2 scholen 0,0%
Evangelische Broedergemeente 0 2 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK, Alg. Bijz 0 1 scholen 0,0%
Humanistisch 0 1 scholen 0,0%
TOTAAL 119 8286 1%

8) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per onderwijsconcept

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Concept
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 108 7535 scholen 1,4%
Dalton 11 340 scholen 3,2%
Jenaplan 3 168 scholen 1,8%
Montessori 2 163 scholen 1,2%
Vrijeschool 1 80 scholen 1,3%
TOTAAL 125 8286 2%

9) Aantal registraties, per publicatie-mogelijkheid

Openbaar 9482 keer
Enkel bestuur 180 keer
Anoniem 655 keer

10) Aantal meldingen per rol

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Rol Aantal registraties
directie 142 49,31%
leerkracht 113 39,24%
bestuurder 13 4,51%
overig 11 3,82%
ouder 10 3,47%
1 0,35%
Totaal 288 100%

11) Aantal registraties, per provincie als percentage

Kleurschaal is per kolom,

Provincie
Aantal scholen in deze provincie
Aantal scholen met gemeld tekort
Percentage met tekort
 
Zuid-Holland 1.727 17 1 %
Noord-Holland 1.298 26 2 %
Gelderland 1.056 8 1 %
Noord-Brabant 978 21 2 %
Overijssel 664 10 2 %
Utrecht 639 7 1 %
Friesland 433 9 2 %
Limburg 416 6 1 %
Groningen 325 12 4 %
Drenthe 301 6 2 %
Zeeland 233 4 2 %
Flevoland 216 7 3 %
Totalen 8.286 scholen 133 scholen met tekort 2 % met tekort