Lerarentekort is nu.nl

Statistieken van het PO

Geavanceerde statistieken en filters

De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 20:35:08!

Ze tonen enkel gegevens van de laatste 3 maanden

1) Aantal registraties, per week, per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2020-1-3--237-21866-272
2020-22051708397-38593415-692
2020-37131462240212625137134904
2020-426375512411-483863894-1107
2020-53540446399-341732146-798
2020-644175110397-392916722-938
2020-735383513397-302376945-899
2020-84332249401215363318-613
2020-95047337396815232579-854
2020-1096775322421533306779-1099
2020-11153453112401-713862102861
2020-12391779394--120566-648
2020-1339579390--120566-632
2020-14-222156--11--164
Totalen6514424581415.199162872.3686142996 10.481

2) Aantal leerlingen, per week per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2020-1-42--2850-60180104150-3386
2020-248590911061624780-721754557310-9784
2020-3103756886336549141947432296512806812468
2020-43826608872075021-66252806591567-15325
2020-5651707813934858-5052424353958-11362
2020-65843638082284763-7303546954426-12402
2020-76585906702994769-519309810081125-12736
2020-8732532463242486624311371489454-8484
2020-975071645911647721083372930812228-11228
2020-1014451365927528520310274738071128128-15380
2020-1122847716003074903-12618459101505411950
2020-125072411002584736--157275954-8227
2020-135071451002584680--157275954-8075
2020-14-5848561872--1726--2077
Totalen10.0227.6677.8443.11962.9872535.19230.6259.1695.884122 142.884

3) Aantal leerlingen, per groep per oplossing*

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0-1441744-55168--347
11346800167015430573885091865592571-38168
29426919374793054968423202248781-36679
330442244663399341-4222184237231466-34144
47594341337433175-42110631731841926728
5525139753618219067463140295580305467
6896743991490160-80434014261260-7110
710755415499393130719781166123-6403
8143560977288564-1426123281462-7299
Overig-64372----7330--539
Totalen10.0227.6677.8443.11962.9872535.19230.6259.1695.884122 142.884

4) Aantal leerlingen, per oplossing per groep

Dezelfde tabel als hierboven, maar kleurschaal is per kolom (boven-onder)!

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0-1441744-55168--347
11346800167015430573885091865592571-38168
29426919374793054968423202248781-36679
330442244663399341-4222184237231466-34144
47594341337433175-42110631731841926728
5525139753618219067463140295580305467
6896743991490160-80434014261260-7110
710755415499393130719781166123-6403
8143560977288564-1426123281462-7299
Overig-64372----7330--539
Totalen10.0227.6677.8443.11962.9872535.19230.6259.1695.884122 142.884

5) Aantal leerlingen, per dag per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Maandag164819011900655126077513276893152411892729746
Dinsdag1657202913405911281427143567478749312728472
Woensdag3813136311184141258175105847255841116-26847
Donderdag10261187156759412450768675573502113853429780
Vrijdag18781187191986512535-5056687116612633428039
Totalen10.0227.6677.8443.11962.9872535.19230.6259.1695.884122 142.884

6) Aantal leerlingen, per provincie per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Provincie
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onderwijsassistent of leraar-ondersteuner
Onbevoegde voor de klas (anders dan onderwijs-assistent)
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Zuid-Holland1690186858211099475677307712164123955427323
Noord-Holland16471098169452478848136235597843776815477
Gelderland823259146-11064-1994411903210-18015
Noord-Brabant10991250133469711279304924712975272-22140
Overijssel1024912262957879-5172961578339-13910
Utrecht77093418786462480-10677931191654-10341
Limburg3521682699-377-10413521--3370
Friesland3001115412763133-321234239278-8097
Groningen943159382-7800-2712978567150-13250
Drenthe5637831-3152--1336477102-5739
Zeeland150727244--265134---737
Flevoland66153187-1560108103660712307-4351
Totalen10.0227.6557.7723.11962.9872535.14230.6259.1695.884122 142.750

7) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per denominatie

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Denominatie
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

Openbaar 91 2819 scholen 3,2%
Rooms-Katholiek 64 2340 scholen 2,7%
Protestants-Christelijk 52 2047 scholen 2,5%
Algemeen bijzonder 17 439 scholen 3,9%
Reformatorisch 1 176 scholen 0,6%
Gereformeerd vrijgemaakt 1 123 scholen 0,8%
Antroposofisch 3 86 scholen 3,5%
Islamitisch 1 76 scholen 1,3%
Samenwerking PC, RK 5 69 scholen 7,2%
Overige 1 38 scholen 2,6%
- 2 23 scholen 8,7%
Interconfessioneel 3 15 scholen 20,0%
Evangelisch 3 11 scholen 27,3%
Hindoeïstisch 0 7 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., PC 0 6 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., RK 0 3 scholen 0,0%
Joods 0 2 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 2 scholen 0,0%
Evangelische Broedergemeente 0 2 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK, Alg. Bijz 0 1 scholen 0,0%
Humanistisch 0 1 scholen 0,0%
TOTAAL 244 8286 3%

8) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per onderwijsconcept

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Concept
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 221 7535 scholen 2,9%
Dalton 15 340 scholen 4,4%
Jenaplan 7 168 scholen 4,2%
Montessori 5 163 scholen 3,1%
Vrijeschool 2 80 scholen 2,5%
TOTAAL 250 8286 3%

9) Aantal registraties, per publicatie-mogelijkheid

Openbaar 15497 keer
Enkel bestuur 276 keer
Anoniem 1817 keer

10) Aantal meldingen per rol

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Rol Aantal registraties
leerkracht 336 43,35%
directie 316 40,77%
overig 64 8,26%
bestuurder 39 5,03%
ouder 21 2,71%
1 0,13%
Totaal 775 100%

11) Aantal registraties, per provincie als percentage

Kleurschaal is per kolom,

Provincie
Aantal scholen in deze provincie
Aantal scholen met gemeld tekort
Percentage met tekort
 
Zuid-Holland 1.727 35 2 %
Noord-Holland 1.298 46 4 %
Gelderland 1.056 29 3 %
Noord-Brabant 978 33 3 %
Overijssel 664 20 3 %
Utrecht 639 18 3 %
Friesland 433 17 4 %
Limburg 416 10 2 %
Groningen 325 19 6 %
Drenthe 301 10 3 %
Zeeland 233 7 3 %
Flevoland 216 12 6 %
Totalen 8.286 scholen 256 scholen met tekort 3 % met tekort