Lerarentekort is nu.nl

Statistieken van het PO

Geavanceerde statistieken en filters

De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 17:56:14!

Ze tonen enkel gegevens van de laatste 3 maanden

1) Aantal registraties, per week, per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2019-2532231512232107316-206
2019-2631182012242238014-224
2019-272712141423318551610192
2019-28931223-953108109
2019-29-17-3-4396-60
2019-33----------0
2019-34-11---1---3
2019-35636721-120--73
2019-36534-21329--47
2019-3711616-1-5374-80
Totalen1211039642808743866618 994

2) Aantal leerlingen, per week per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2019-2558942927913729855991028276-3190
2019-26674329382137355503211153252-3653
2019-27486214257163289472097562611302812
2019-28149281962748-717141051041442
2019-29-23122-48-32457144-826
2019-33----------0
2019-34-1216---16---44
2019-355020121464023-21360--2652
2019-36405277-461982565--881
2019-37145138118-25-1368936-1164
Totalen2.1333.2371.5935041.1321718645.7221.074234 16.664

3) Aantal leerlingen, per groep per oplossing*

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0124--34--8--58
17981606319-1211068--1491
2138202617121-1071310--1910
329928551----115--993
419535132150352582136422-2040
516526620818028430472596261172182
627020653-2662970822-1171833
74002681244027887159465218-2039
8575215404-195-278311208-2186
Overig-1932--------1932
Totalen2.1333.2371.5935041.1321718645.7221.074234 16.664

4) Aantal leerlingen, per oplossing per groep

Dezelfde tabel als hierboven, maar kleurschaal is per kolom (boven-onder)!

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0124--34--8--58
17981606319-1211068--1491
2138202617121-1071310--1910
329928551----115--993
419535132150352582136422-2040
516526620818028430472596261172182
627020653-2662970822-1171833
74002681244027887159465218-2039
8575215404-195-278311208-2186
Overig-1932--------1932
Totalen2.1333.2371.5935041.1321718645.7221.074234 16.664

5) Aantal leerlingen, per dag per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Maandag191458442174265413121027396523358
Dinsdag57058428366144551411077414523386
Woensdag29468221492224--994108522660
Donderdag50768526786283-161124166263322
Vrijdag5718283878621675250138390523938
Totalen2.1333.2371.5935041.1321718645.7221.074234 16.664

6) Aantal leerlingen, per provincie per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Provincie
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Zuid-Holland25314----821120--1469
Noord-Holland636211481108505532115494262344071
Gelderland171180322---190---863
Noord-Brabant471021933067219-6636-1291
Overijssel64194131-53--28--2117
Utrecht137248450-310-192480612-2429
Limburg3230226---13195--568
Friesland-22-2624-29126--227
Groningen335------412--747
Drenthe17724-----19--220
Zeeland-35374023-37---172
Flevoland281158227--97-1727--2490
Totalen2.1333.2371.5935041.1321718645.7221.074234 16.664

7) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per denominatie

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Denominatie
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

Openbaar 32 2819 scholen 1,1%
Rooms-Katholiek 27 2342 scholen 1,2%
Protestants-Christelijk 25 2047 scholen 1,2%
Algemeen bijzonder 7 439 scholen 1,6%
Reformatorisch 0 176 scholen 0,0%
Gereformeerd vrijgemaakt 0 123 scholen 0,0%
Antroposofisch 0 86 scholen 0,0%
Islamitisch 1 76 scholen 1,3%
Samenwerking PC, RK 5 69 scholen 7,2%
Overige 0 38 scholen 0,0%
- 0 23 scholen 0,0%
Interconfessioneel 3 15 scholen 20,0%
Evangelisch 0 11 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 7 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., PC 0 6 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., RK 0 3 scholen 0,0%
Joods 0 2 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 2 scholen 0,0%
Evangelische Broedergemeente 0 2 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK, Alg. Bijz 0 1 scholen 0,0%
Humanistisch 0 1 scholen 0,0%
TOTAAL 100 8288 1%

8) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per onderwijsconcept

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Concept
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 91 7537 scholen 1,2%
Dalton 5 340 scholen 1,5%
Jenaplan 5 168 scholen 3,0%
Montessori 4 163 scholen 2,5%
Vrijeschool 0 80 scholen 0,0%
TOTAAL 105 8288 1%

9) Aantal registraties, per publicatie-mogelijkheid

Openbaar 408 keer
Enkel bestuur 39 keer
Anoniem 831 keer

10) Aantal meldingen per rol

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Rol Aantal registraties
leerkracht 122 51,48%
directie 91 38,40%
bestuurder 12 5,06%
overig 5 2,11%
ouder 4 1,69%
onbekend 3 1,27%
1 0,42%
Totaal 237 100%

11) Aantal registraties, per provincie als percentage

Kleurschaal is per kolom,

Provincie
Aantal scholen in deze provincie
Aantal scholen met gemeld tekort
Percentage met tekort
 
Zuid-Holland 1.727 12 1 %
Noord-Holland 1.297 24 2 %
Gelderland 1.056 10 1 %
Noord-Brabant 978 11 1 %
Overijssel 664 6 1 %
Utrecht 639 9 1 %
Friesland 433 4 1 %
Limburg 418 6 1 %
Groningen 325 3 1 %
Drenthe 301 3 1 %
Zeeland 233 2 1 %
Flevoland 216 8 4 %
PROVINCIE 1 0 0 %
Totalen 8.288 scholen 98 scholen met tekort 1 % met tekort