Lerarentekort is nu.nl

Statistieken van het PO

Geavanceerde statistieken en filters

De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 17:03:08!

Ze tonen enkel gegevens van de laatste 3 maanden

1) Aantal registraties, per week, per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2019-29-1----417--22
2019-33----------0
2019-34-11---148--51
2019-35936717221074--211
2019-36154691275249022-248
2019-37329589894359722-391
2019-38101318851174414424-464
2019-393015194208832155368542
2019-404825414013294392024410783
2019-41571281302332134231125653
2019-42103134584213975164
Totalen21183271693106352441.09716728 3.529

2) Aantal leerlingen, per week per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2019-29-23----32226--281
2019-33----------0
2019-34-1216---16336--380
2019-3512520127641354748249777--4157
2019-3617578722236118996331098470-3629
2019-375211022951157178807191213438-5279
2019-38831517984952121247701613530-5928
2019-396091739117736712312267617237862297551
2019-408102788176923954880672249983728710529
2019-41910174016625405611666129382441089380
2019-42191412760103127423757431421463041
Totalen3.42411.3438.8051.8721.9146114.80313.1663.447770 50.155

3) Aantal leerlingen, per groep per oplossing*

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0-16--------16
12921003760151147-55815381346145809
24331498102314617482972155400106144
32041896432125195119352237236-3796
46581352635828293304943739176-5928
544316393441461431214622553825405366
6190953169463271147398348230-7228
73487402018107448-34528635232067598
88443141887306174214481845310-6149
Overig12193212-69--5244-2121
Totalen3.42411.3438.8051.8721.9146114.80313.1663.447770 50.155

4) Aantal leerlingen, per oplossing per groep

Dezelfde tabel als hierboven, maar kleurschaal is per kolom (boven-onder)!

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0-16--------16
12921003760151147-55815381346145809
24331498102314617482972155400106144
32041896432125195119352237236-3796
46581352635828293304943739176-5928
544316393441461431214622553825405366
6190953169463271147398348230-7228
73487402018107448-34528635232067598
88443141887306174214481845310-6149
Overig12193212-69--5244-2121
Totalen3.42411.3438.8051.8721.9146114.80313.1663.447770 50.155

5) Aantal leerlingen, per dag per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Maandag64927131894548718129998245477617011049
Dinsdag71017361991279458-114121429942869737
Woensdag2702366216139232515494125425072329890
Donderdag588241012223152862089923001784299835
Vrijdag1207211815373381271207313027386539644
Totalen3.42411.3438.8051.8721.9146114.80313.1663.447770 50.155

6) Aantal leerlingen, per provincie per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Provincie
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Zuid-Holland786889661449324-18213853154954010872
Noord-Holland17153169515243282521820453446020617433
Gelderland2164342108486-117908544-2599
Noord-Brabant888221012-26042137680111-3152
Overijssel79225938722138-43288--3567
Utrecht3211027927285-28832630241401
Limburg7736963575166-260873--2455
Friesland68208189-2921-18430-729
Groningen2729891---69470--955
Drenthe1132441140---68170618-3550
Zeeland1215010635323128834444-943
Flevoland2111942921193213689783661-2499
Totalen3.42411.3438.8051.8721.9146114.80313.1663.447770 50.155

7) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per denominatie

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Denominatie
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

Openbaar 75 2819 scholen 2,7%
Rooms-Katholiek 46 2342 scholen 2,0%
Protestants-Christelijk 55 2047 scholen 2,7%
Algemeen bijzonder 11 439 scholen 2,5%
Reformatorisch 0 176 scholen 0,0%
Gereformeerd vrijgemaakt 1 123 scholen 0,8%
Antroposofisch 2 86 scholen 2,3%
Islamitisch 0 76 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK 6 69 scholen 8,7%
Overige 2 38 scholen 5,3%
- 0 23 scholen 0,0%
Interconfessioneel 0 15 scholen 0,0%
Evangelisch 2 11 scholen 18,2%
Hindoeïstisch 0 7 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., PC 0 6 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., RK 0 3 scholen 0,0%
Joods 0 2 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 2 scholen 0,0%
Evangelische Broedergemeente 1 2 scholen 50,0%
Humanistisch 0 1 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK, Alg. Bijz 0 1 scholen 0,0%
TOTAAL 201 8288 2%

8) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per onderwijsconcept

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Concept
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 183 7537 scholen 2,4%
Dalton 8 340 scholen 2,4%
Jenaplan 5 168 scholen 3,0%
Montessori 7 163 scholen 4,3%
Vrijeschool 2 80 scholen 2,5%
TOTAAL 205 8288 2%

9) Aantal registraties, per publicatie-mogelijkheid

Openbaar 583 keer
Enkel bestuur 4 keer
Anoniem 3354 keer

10) Aantal meldingen per rol

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Rol Aantal registraties
leerkracht 263 50,87%
directie 192 37,14%
overig 35 6,77%
bestuurder 20 3,87%
ouder 6 1,16%
1 0,19%
onbekend 1 0,19%
Totaal 517 100%

11) Aantal registraties, per provincie als percentage

Kleurschaal is per kolom,

Provincie
Aantal scholen in deze provincie
Aantal scholen met gemeld tekort
Percentage met tekort
 
Zuid-Holland 1.727 42 2 %
Noord-Holland 1.297 48 4 %
Gelderland 1.056 20 2 %
Noord-Brabant 978 20 2 %
Overijssel 664 11 2 %
Utrecht 639 16 3 %
Friesland 433 8 2 %
Limburg 418 8 2 %
Groningen 325 8 2 %
Drenthe 301 6 2 %
Zeeland 233 5 2 %
Flevoland 216 14 6 %
PROVINCIE 1 0 0 %
Totalen 8.288 scholen 206 scholen met tekort 2 % met tekort