Lerarentekort is nu.nl

Statistieken van het PO

Geavanceerde statistieken en filters

De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 04:05:38!

Ze tonen enkel gegevens van de laatste 3 maanden

1) Aantal registraties, per week, per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2019-2192123315435-83
2019-223142112842220411-317
2019-23243517221511122219-366
2019-24273418104041121519-378
2019-25322315122321022316-356
2019-26311820122422323014-374
2019-2727121414233182051610342
2019-28931223-9203108259
2019-29-17-3-41896-210
2019-33----------0
2019-34--1---1---2
Totalen19013213787142171141.73411618 2.687

2) Aantal leerlingen, per week per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
2019-21167561994648256150285-1189
2019-2217599040813792743652288157-5370
2019-23460493319314252251142672330-4979
2019-24500525283110470761002432335-4831
2019-2558942927913729855992543276-4705
2019-26674329382137355503212668252-5168
2019-274862142571632894720922712611304327
2019-28149281962748-7122291051042957
2019-29-23122-48-321972144-2341
2019-33----------0
2019-34--16---16---32
Totalen4.7842.1872.4611.0711.9003521.38819.5771.945234 35.899

3) Aantal leerlingen, per groep per oplossing*

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0166113-34--2721--2935
14259919817319101644160--5248
25378616613525421073106--4204
344188805-271062147--3524
44242022713673639120269036-4185
54643892713725195387312710371176436
6498648164-62010185788131173043
7786345137-306188252614449-3077
883331944624314-467224410-3037
Overig210---------210
Totalen4.7842.1872.4611.0711.9003521.38819.5771.945234 35.899

4) Aantal leerlingen, per oplossing per groep

Dezelfde tabel als hierboven, maar kleurschaal is per kolom (boven-onder)!

Groep
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
0166113-34--2721--2935
14259919817319101644160--5248
25378616613525421073106--4204
344188805-271062147--3524
44242022713673639120269036-4185
54643892713725195387312710371176436
6498648164-62010185788131173043
7786345137-306188252614449-3077
883331944624314-467224410-3037
Overig210---------210
Totalen4.7842.1872.4611.0711.9003521.38819.5771.945234 35.899

5) Aantal leerlingen, per dag per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Weeknummer
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Maandag325252625294296475273647516526581
Dinsdag24703734161324141311583879681528706
Woensdag359532135278342-413581276525596
Donderdag727445593132454242774022164266864
Vrijdag9035856922353941503854448308528152
Totalen4.7842.1872.4611.0711.9003521.38819.5771.945234 35.899

6) Aantal leerlingen, per provincie per oplossing

Kleurschaal is per rij (links-rechts),

Provincie
Klas naar huis sturen
Verdelen over andere klassen
Parttimer komt extra dag terug
Gepensioneerde voor de klas
Werkdrukgelden-persoon voor de klas
Ouder met lesbevoegdheid voor de klas
Directie of IB-er etc
Onbevoegde voor de klas
Invaller via detacheringsbureau
Tijdelijke inzet ZPP-er
Totaal
Zuid-Holland4973854----935--1524
Noord-Holland929513377162-8167517127882345471
Gelderland253200632---302---1387
Noord-Brabant49110276821100--25--1993
Overijssel832159-78-2090--351
Utrecht269614804176674-3007891035-4661
Limburg72234--------306
Friesland1040--5124-58117--1290
Groningen472-18----640--1130
Drenthe2732472-24--19--412
Zeeland343116---3331--145
Flevoland813402402--271-15219122-17229
Totalen4.7842.1872.4611.0711.9003521.38819.5771.945234 35.899

7) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per denominatie

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Denominatie
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

Openbaar 39 2825 scholen 1,4%
Rooms-Katholiek 25 2342 scholen 1,1%
Protestants-Christelijk 39 2048 scholen 1,9%
Algemeen bijzonder 7 441 scholen 1,6%
Reformatorisch 0 176 scholen 0,0%
Gereformeerd vrijgemaakt 1 124 scholen 0,8%
Antroposofisch 0 86 scholen 0,0%
Islamitisch 1 76 scholen 1,3%
Samenwerking PC, RK 3 69 scholen 4,3%
Overige 0 38 scholen 0,0%
- 0 23 scholen 0,0%
Interconfessioneel 3 15 scholen 20,0%
Evangelisch 0 11 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 7 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., PC 0 6 scholen 0,0%
Samenwerking Opb., RK 0 3 scholen 0,0%
Joods 0 2 scholen 0,0%
Hindoeïstisch 0 2 scholen 0,0%
Evangelische Broedergemeente 0 2 scholen 0,0%
Samenwerking PC, RK, Alg. Bijz 0 1 scholen 0,0%
Humanistisch 0 1 scholen 0,0%
TOTAAL 118 8298 1%

8) Percentage van scholen die lerarentekort hebben geregistreerd, per onderwijsconcept

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Deze gegevens zijn niet gefilterd op uw bestuur.

Concept
Aantal scholen met lerarentekort
Aantal scholen
Percentage

- 104 7545 scholen 1,4%
Dalton 10 340 scholen 2,9%
Jenaplan 6 168 scholen 3,6%
Montessori 6 165 scholen 3,6%
Vrijeschool 0 80 scholen 0,0%
TOTAAL 126 8298 2%

9) Aantal registraties, per publicatie-mogelijkheid

Openbaar 2152 keer
Enkel bestuur 92 keer
Anoniem 710 keer

10) Aantal meldingen per rol

Kleurschaal is per kolom (boven-onder),

Rol Aantal registraties
leerkracht 147 45,94%
directie 129 40,31%
overig 22 6,88%
bestuurder 15 4,69%
ouder 4 1,25%
onbekend 3 0,94%
Totaal 320 100%

11) Aantal registraties, per provincie als percentage

Kleurschaal is per kolom,

Provincie
Aantal scholen in deze provincie
Aantal scholen met gemeld tekort
Percentage met tekort
 
Zuid-Holland 1.727 13 1 %
Noord-Holland 1.297 25 2 %
Gelderland 1.056 14 1 %
Noord-Brabant 978 8 1 %
Overijssel 664 8 1 %
Utrecht 639 15 2 %
Friesland 433 6 1 %
Limburg 418 6 1 %
Groningen 325 4 1 %
Drenthe 301 10 3 %
Zeeland 233 3 1 %
Flevoland 226 7 3 %
PROVINCIE 1 0 0 %
Totalen 8.298 scholen 119 scholen met tekort 1 % met tekort